Osuszanie budynków

Jak poradzić sobie ze stratami wywołanymi przez powódź?

Kto by pomyślał, że woda może sprawić tak wiele strat w domu? Nadchodząca powódź może uszkodzić minimalną ilość sprzętu lub doszczętnie zniszczyć miejsce zamieszkania. Wówczas budowa zacznie się kolejny raz. Niestety trzeba wykonać ogromną pracę, lecz jej skutek będzie tego warty. Ty i Twoja rodzina będziecie mogli wrócić do domu.

Trzeba podjąć prędkie i efektywne działania w celu zminimalizowania szkód w miarę możliwości. Sytuacja może okazać się bardzo poważna i wymagać usług profesjonalnej firmy prowadzącej renowację uszkodzeń. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w poradzeniu sobie z tym poważnym kłopotem.

Zweryfikuj, że prąd jest wyłączony. Woda i energia elektryczna to niebezpieczne połączenie. W następnej kolejności swoją czujność skup na pozbyciu się wody. W tym celu należy skorzystać z pompy. Im więcej wody uda się usunąć tym lepiej. Jeżeli samodzielnie nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym, poproś kompetentną firmę – z przyzwoitej wielkości pompami można usunąć każdą ilość wody.

Jeśli szczęśliwie w Twoim lokalu już nie ma wody możesz rozpocząć wynoszenie wszystkich mebli i wyposażenia lokalu. Ponadto, trzeba będzie usunąć wszystkie dywany i pozostawić wszystko w słońcu do wyschnięcia. Aktualnie wykorzystaj osuszacza aby pozbyć się wilgoci, która krąży w powietrzu. Taki sprzęt znacznie przyśpieszy przebieg suszenia i zapobiega rozwojowi pleśni.

Teraz możesz rozpocząć czyszczenie podług i ścian za pomocą cieplej wody a także szczotki. Gdy skończysz wszystko gruntownie spłucz.

Osiągalne powierzchnie spryskaj z wykorzystaniem środka dezynfekującego. Grzyby kochają wilgoć i rozwijać się będą wszędzie tam, gdzie tylko znajdą troszkę wody. Pleśń i grzyby są złośliwe dla zdrowia i prowadzić mogą do chorób górnych dróg oddechowych. Jest to poważne zagrożenie, które koniecznie musi być usunięte jak najszybciej.

Osuszacze działają cudownie, ale możesz też wentylować pomieszczenia poprzez pozostawianie okien i drzwi otwartych.

Reklamy