Osuszanie budynków

Zatopiona piwnica

Zalanie piwnicy jest klęską, której rozmiar zależny jest od zniszczeń spowodowanych wodą. Problem jest znacznie poważniejszy niż to, co wydawać się może na pozór. Zebrana woda w piwnicy może przenikać poprzez popękane ściany. To prowadzi do rozwoju trujących narośli, takich jak pleśń. Do czyszczenia należy używać więc silnych środków by złagodzić skutki powodzi. Aby uniknąć trwałych uszkodzeń wymaga się ekspresowej reakcji i podjęcia potrzebnych kroków.

Istotny jest czas a z zatopionej piwnicy trzeba najpierw wypompować wodę za pomocą pomp. Trwałych szkód można uniknąć poprzez czyszczenie i suszenie tak prędko jak to jedynie realne. W wypadku zalania najbardziej odpowiednim rozwiązaniem będzie zaproszenie wykwalifikowanej i kompetentnej firmy.

Wypompowanie

Natychmiastowa reakcja po zalaniu piwnicy zapobiegnie uszkodzeniu ścian. Pompowanie zapobiegnie destrukcyjnym skutkom działania wody. Skutki zalania piwnicy uwidaczniają się w postaci gnicia i korozji, która zagraża stabilności budynku.

Czyszczenie

Po wypompowaniu wody z zalanej piwnicy pozostała wilgoć powinna być definitywnie usunięta. Fundamenty powinny być zabezpieczone przed płynącą wodą, a ta skierowania ku kanalizacji. Piwnica powinna być oczyszczona. Wybielaczami spryskać można ściany, okna i inne mokre przedmioty. Pomocny jest olejek sosnowy, który rozpylony w porowatych elementach zapobiegnie rozwojowi pleśni. Upewnij się, iż Twoja piwnica jest wyczyszczona fachowo.

Wysychanie

Zalana piwnica gwałtownymi deszczami bądź narastającym poziomem wód gruntowych może być ratowana przy użyciu stosownych narzędzi. Ponieważ wilgoć i zebrana woda sprzyja rozwojowi pleśni i toksycznych gazów, bardzo ważne jest całkowite osuszenie. Proces wentylacji może stać się kłopotliwy a najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie osuszacza.

Reklamy